Müşteriye dokunan satış lokasyonlarının (firma perakende noktası, bayiler, franchise, vb.) olduğu sektörlerde satış noktası performansının artırılması ve müşterilere ve tüketicilere tüm noktalarda aynı hizmet kalitesinin sağlanması amacıyla perakende noktası/bayi performans geliştirme önem taşımaktadır. Bu kapsamda da firmalara perakende noktası/bayi performans geliştirme konusunda da danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.
Firmalar büyüme stratejisi kapsamında yeni pazarlarda yerelleşmeden önce bir kanal ortağı ile pazara girmektedir. Doğru kanal ortaklarının seçilememesi ve ülkedeki tüm stratejilerin distribütör tarafından oluşturulmasıyla firmaların ülkedeki performansları kanal ortaklarının performansı ile sınırlı kalabilmektedir.
Firmaların hedefledikleri ülkelerdeki performanslarını artırmak için kanal ortakları ile uzun süreli kazan kazan ilişkisine dayalı iş birlikleri kurmak önem taşımaktadır. Yurt dışı pazarlarda markanın ve marka stratejilerinin distribütörlerle işbirliği içinde ve proaktif bir şekilde belirlenmesi hedeflenen konuma ulaşılmasına yardımcı olacaktır.
• Distribütör seçim kriterlerinin belirlenmesi
• Distribütör yönetimi süreçlerinin belirlenerek firma ve distribütör görev ve sorumluluk dağılımının tanımlanması ve süreçlerin tasarlanması
• Distribütörün istenilen davranışı göstermesini sağlayacak desteklerin teşvik ve prim sisteminin oluşturulması

tr_TRTurkish